Problém menom PONDELOK
20180124132427_ukazkablogu.jpg

Problém menom PONDELOK
19.02.2018

V pondelok ráno cestou do práce mám zapnuté rádio je 8:00. “ Speakerka” zvonivým hlasom utešuje poslucháčov, že hoci je pondelok ráno a musia ísť do práce (čo je úplne fakt strašné, nepredstaviteľné, otrasné... keď Vás niekto otravuje s prácou), tak hovorí, že treba vydržať a už tu bude “PIATOČEK” - to znamená zábava, nič nerobenie - Life.

Viete aký je pre ľudí najhorší deň týždňa? ...PONDELOK... Ale prečo takéto uvažovanie? Veď práca by nás mala napĺňať a baviť, práca by nás mala tešiť a nie strašiť, nudiť, otravovať a ubíjať. Ľudia veď sa zobuďte , v tej práci predsa trávite väčšinu svojho času, väčšinu svojho bytia. Tak prečo tam máte trpieť? Neverím, že sa s tým nedá niečo urobiť, nebaví vás práca? Nájdite si inú, nemáte kvalifikáciu - doštudujte, hnevá Vás šéf, tak ho preskočte... len vás prosím nepremárnite si nič nerobením a sťažovaním sa na svoj život. Takýchto ľudí je bohužiaľ veľmi veľa.

Práve preto som sa rozhodla aj prostredníctvom firmy “TDC - Training and development center” pomáhať ľuďom a firmám zlepšovat ich pracovné prostredie tak, aby v pondelok ráno už nikto nemusel íst so stiahnutým žalúdkom a stresom do práce. Mojim osobným poslaním je motivovať ľudí a premienať ich nespokojnosť na posun vpred. Možno idealistické? ...možno... ale určite to treba skúsiť!

Firma TDC je tréningovo - konzultačná firma, ktorá verí že k rozvoju firmy prispieva v prvom rade rozvoj jednotlivca. Som presvedčená, že firmy ktoré razia politiku ”legislatívnych”, to veľmi ďaleko nedotiahnu. Neustály technologický rozvoj nás núti pracovať na sebe a rozširovaní si svojich vedomostí, skúseností alebo obzorov. Správnym nastavením HR (ľudských zdrojov) vo firme sa dajú vyriešiť zdanlivo ”nesúvisiace” problémy firmy s HR. Verte my, každá firma, v ktorej pracujú ľudia ich musi nejakým spôsobom riadiť a rozvíjať.

Ak si v tomto bode hovoríte, že mám pravdu, budem rada ak sa aj osobne stretneme a vzájomne obohatíme o skúsenosti a rady.

Krásny a inšpiratívny začiatok týždňa, nech už žiaden pondelok nie je zlý... :)

 

Mirka Brathová

Tréner, kauč, motivátor TDC

Zdieľať tento článok: